Tematy prac magisterskich z filologii angielskiej – przegląd.

Tematy prac magisterskich z filologii angielskiej koncentrują się niejednokrotnie na analizie literaturoznawczej konkretnych dzieł brytyjskich pisarzy. Często dotyczą one również rozmaitych metod nauki języka angielskiego. W poniższym tekście przedstawimy przykładowe problematyki prac dyplomowych z filologii angielskiej oraz przedstawiamy przydatne w działalności naukowej porady.

Często wśród studentów pojawia się problem, o czym pisać swoją pracę dyplomową. Najlepiej wybrać taką problematykę, która Ciebie nie tylko interesuje, ale chcesz z nią również związać swoją przyszłość zawodową. Dobrym pomysłem jest napisanie swojej pracy dyplomowej o twórczości pisarza, którego naprawdę cenisz. Angielskojęzyczna literatura jest naprawdę bardzo bogata, więc wybór masz naprawdę spory. Poza tym możesz również napisać o metodzie, którą chcesz stosować podczas swojej pracy jako nauczyciel angielskiego. Poniżej prezentujemy przykładowe tematy prac magisterskich z filologii angielskiej.


Filologia angielska – tematy prac magisterskich.

 • Motyw przeznaczenia w twórczości J.K. Rowling.
 • Zbrodnia i kara w utworach Williama Shakespeara.
 • Metody nauki języka angielskiego online.
 • Efektywność nauki angielskiego metodą Callana.
 • Zalety i wady metody full immersion.
 • Różne wizje przyszłości w brytyjskiej literaturze.
 • Miłość w utworach Georga Byrona.
 • Rozmaite wizje rzeczywistości w utworach Neila Gaimana.
 • Różne oblicza walki o władzę. Analiza wybranych utworów literackich od XV do XXI wieku
 • Walka dobra ze złem w twórczości Stephena Kinga.
 • Motyw człowieczeństwa w utworach Philipa K. Dicka.

Jak widać, motywy przewodnie prac dyplomowych z filologii angielskiej są niezwykle zróżnicowane i każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie. Jeśli promotor zatwierdzi temat Twojej pracy dyplomowej, to możesz startować ze swoją działalnością naukową.

Porady dotyczące tworzenia prac dyplomowych z z filologii angielskiej.

Podstawową rzeczą, która przybliża Ciebie do sukcesu, jest z pewnością Twoja mentalność. Najlepiej, abyś był po prostu realistą, który ma świadomość tego, że bez systematycznej pracy ciężko o zadowalające rezultaty. Przesadny optymista zrezygnuje, gdy pojawią się pierwsze trudności, a pesymista od razu się podda. Dopiero świadomy rozmaitych przeciwności realista będzie uparcie dążył do swoich celów.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest po prostu odpowiednie planowanie. Ono jest jednym z fundamentów sukcesu. Najlepiej, abyś rozpisał sobie, jakie elementy, przez jakiś czas będziesz pisać. Cele, jakie sobie stawiasz w tym planie, nie mogą być absurdalnie ambitne. Najlepiej, aby Twoje zamierzenia były realistyczne, mierzalne oraz umieszczone w danym czasie.

Bardzo ważną rzeczą jest z pewnością systematyka. Twórz więc swoją pracę magisterską z filologii angielskiej przed dwie, trzy godziny dziennie. Regularna działalność naukowa powinna zaowocować dużą ilością treści na Twoją pracę dyplomową.

To, co tworzysz, musi podlegać przede wszystkim kontroli Twojego promotora. Konsultuj się więc z nim regularnie. On na pewno określi, czy to, co tworzysz stoi na wysokim poziomie, czy też wymagane są rozmaite poprawki.

Uwagi swojego promotora na bieżąco wdrażaj do swojej działalności naukowej. Kombinacja systematycznej pracy i częstych konsultacji z promotorem powinna zaowocować dobrze napisaną pracą dyplomową.

Tematy prac magisterskich z filologii angielskiej – podsumowanie.

Tematy prac magisterskich z filologii angielskiej są z pewnością niesamowicie urozmaicone. Najlepiej po prostu wybrać taką problematykę, która Ciebie pasjonuję i która przyda się Tobie w Twojej działalności zawodowej. Ciężko jest pisać o zagadnieniu, które Ciebie nie interesuje oraz z którym nie chcesz mieć w przyszłości nic wspólnego.

Dodaj komentarz