Przykładowe tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej

Tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej bardzo często koncentrują się na różnych dziełach angielskojęzycznej literatury. W poniższym opracowaniu przedstawimy przykładowe problematyki tego typu prac. Serdecznie zapraszamy!

Jednym z najważniejszych pisarzy w dziejach brytyjskiej literatury jest William Shakespear. Jego twórczość świetnie nadaje się na Twój potencjalny licencjat z Filologii Angielskiej bądź Anglistyki. Przykładowe tematy, oparte na twórczości tego psiarza mogą brzmieć “przeznaczenie w twórczości Williama Shakespeara”, “różne oblicza miłości w shakespearowskiej twórczości”, czy też “motyw walki o władzę w twórczości Williama Shakespeara”.

Prace licencjacka z Filologii Angielskiej może Tobie dać Cenną wiedzę!

Na pewno warto pisać swój licencjat z Filologii Angielskiej bądź Anglistyki, również o twórczości J. R. R. Tolkiena. W jego utworach bardzo często dochodziło do zmagań złych i dobrych postaci, w celu zdobycia upragnionej władzy. Takie zagadnienie, jak “walka dobra ze złem w twórczości J. R. Tolkiena” z pewnością świetnie będzie się nadawało na Twój licencjat.

Licencjat z Filologii Angielskiej jest sporym wyzwaniem!

Kolejne propozycje na licencjat z Filologii Angielskiej

Swojej problematyki na pracę licencjacką z Filologii Angielskiej można również poszukać w twórczości. J. K. Rowling. Jak powszechnie wiadomo, kluczową pozycją tej autorki jest seria książek o Harrym Potterze. Jeśli chcesz pisać o twórczości tej autorki, to licencjat zatytułowany “magia i przeznaczenie w utworach J. K. Rowling” powinien być dla Ciebie ciekawą propozycją. Oczywiście w poszukiwaniu atrakcyjnego zagadnienia na swój licencjat z Filologii Angielskiej możesz przeanalizować również inne dzieła tej pisarki.

“Pasja jest absolutnie konieczna do osiągnięcia długotrwałego sukcesu jakiegokolwiek rodzaju”. Donald Trump

Twoja praca licencjacka z Filologii Angielskiej nie musi być poświęcona tylko i wyłącznie angielskojęzycznej literaturze. Zawsze możesz napisać swoją pracę dyplomową o konkretnej metodzie nauki języka angielskiego. Przykładowo taki licencjat może być zatytułowany “wady oraz zalety nauczania języka angielskiego metodą Callana” bądź “analiza efektywności metod nauczania dzieci języka angielskiego”. Alternatywnie możesz skupić się na niestandardowych metodach nauki tego języka. Parę innych ciekawych propozycji motywów przewodnich na Twój licencjat z Filologii Angielskiej zamieściliśmy w poniższej tabeli.

Przykładowe tematy na prace licencjackie z Filologii Angielskiej

Mocne i słabe strony przekładu “Blade runner” Philip’a K. Dicka na polski.
Zagrożenia dla ludzkości przedstawione w brytyjskiej literaturze.
Motyw miłości w utworach J.K. Rowling.
Ocena efektywności nauczania angielskiego metodą Helen Doron.
Zalety i wady nauczania angielskiego metodą SuperMemo.
Metoda nauczania angielskiego, poprzez reagowania całym ciałem. Analiza.
Charakterystyczne cechy nauczania angielskiego metodą audiolingwalną.
Motyw egoistycznej, ludzkiej natury w angielskojęzycznej literaturze.
Rola przygotowania pedagogicznego w nauczaniu języka angielskiego.
Nauczanie angielskiego cichą metodą (Silent way) – analiza.
Specyficzne cechy walijskiej odmiany języka angielskiego.
Biegła znajomość języka angielskiego może pomóc Tobie w karierze!

Tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej – parę refleksji.

Tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej jak widać, są niezwykle urozmaicone. Tak czy inaczej, najważniejsze jest to, aby znaleźć takie zagadnienie, które naprawdę Ciebie interesuje. Jak wiadomo, jeśli robi się coś z pasją, to sukcesy przychodzą o wiele łatwiej. Warto napisać swoją pracę licencjacką z Filologii Angielskiej na wysokim poziomie, ponieważ istnieje olbrzymi popyt na osoby, które świetnie znają angielski. Dobrze napisany licencjat może być wizytówką Twoich umiejętności i może on Tobie otworzyć drzwi do wielu, prestiżowych firm.

Szybki kontakt:

Infolinia: +48 58 728 0845
Bezpośredni kontakt pod adresem e-mail: biuro@ZielonaTablica.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku w godz. 09:00 – 17:00

Dodaj komentarz