Przykładowe tematy prac licencjackich z Ekonomii

Tematy prac licencjackich z Ekonomii nie są z reguły tak ambitne, jak w przypadku doktoratów. Nie zmienia to faktu, że część licencjatów z tej dziedziny jest niesamowicie praktycznych oraz ciekawych. Poniżej prezentujemy rozmaite motywy przewodnie prac licencjackich z zakresu Ekonomii.

Klasycznym tematem na pracę licencją z Ekonomii jest “Analiza finansowa kondycji danego przedsiębiorstwa”. Dane do takiego licencjatu najlepiej po prostu wziąć od spółki giełdowej notowanej na giełdzie. Ewentualnie możesz wziąć niezbędne Tobie dane od zaprzyjaźnionej firmy. Temat ten jest klasyczny i daje Tobie bogatą wiedzę o finansach przedsiębiorstw. Jeśli w przyszłości chcesz inwestować swoje pieniądze w dane spółki giełdowe, to ta problematyka może być dla Ciebie niezwykle atrakcyjna.

Kolejny bardzo ciekawy temat to “Zalety oraz wady waluty Euro”. Tematyka ta jest o tyle atrakcyjna, że jest ona bardzo dobrze opisana w literaturze. Jak pokazuje historia, unie walutowe bardzo często się rozpadają. Istnieje spora ilość argumentów, które przemawiają za rozpadem strefy Euro i warto je w swoim licencjacie z Ekonomii dogłębnie przeanalizować.

Kolejne tematy na licencjaty z Ekonomii.

Następny temat, który dobrze nadaje się na pracę licencjacką z Ekonomii, brzmi “Przyszłość dolara jako globalnej waluty rezerwowej”. W takim licencjacie musisz przewidzieć, jakie czynniki przyczynią się do tego, że dolar przetrwa jako pieniądz, który jest powszechnie – na całym świecie – akceptowany jako zapłata za transakcje międzynarodowe. Warto tutaj również napisać jak dolar przetrwa rywalizację nie tylko z chińskim juanem, ale również ze złotem, czy też kryptowalutami.

Poniżej prezentujemy więcej, ciekawych tematów na prace licencjackie z zakresu Ekonomii. Nie wykluczone, że któryś spośród nich przypadnie Tobie do gustu.

Ciekawe propozycje motywów przewodnich na licencjat z Ekonomii.

Ocena efektywności inwestowania w kryptowaluty.
Dlaczego ocieplenie klimatu zmieni globalny porządek ekonomiczny?
Które gospodarki na świecie będą się rozwijać najszybciej, w przeciągu następnych 10 lat.
Konsekwencje ekonomiczne odejścia ludzkości od ropy naftowej.
Szacowanie kapitału intelektualnego w danej spółce giełdowej.
Ocena atrakcyjności inwestycyjnej wybranych krajów Afryki.

Tematy prac licencjackich z Ekonomii – podsumowanie.

Tematy prac licencjackich z Ekonomii są z pewnością mocno zróżnicowane. Ważne jest to, aby wybrać takie zagadnienie, z którym chcesz związać swoją przyszłą karierę. Tworzenie pracy dyplomowej o czymś, co tak naprawdę Ciebie nie interesuje to raczej strata czasu. Twój licencjat powinien stanowić dla Ciebie wstęp do kariery na wymarzonym stanowisku. Dobrze napisany licencjat z Ekonomii może być Twoją wizytówką, która będzie prezentowała Twoje umiejętności oraz kompetencje. Warto więc napisać swoją pracę licencjacką na wysokim poziomie.

Dodaj komentarz