Przykładowe tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej

Tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej bardzo często koncentrują się na różnych dziełach angielskojęzycznej literatury. W poniższym opracowaniu przedstawimy przykładowe problematyki tego typu prac. Serdecznie zapraszamy!

Jednym z najważniejszych pisarzy w dziejach brytyjskiej literatury jest William Shakespear. Jego twórczość świetnie nadaję się na Twój potencjalny licencjat z Filologii Angielskiej bądź Anglistyki. Przykładowe tematy, oparte na twórczości tego psiarza mogą brzmieć “Przeznaczenie w twórczości Williama Shakespeara”, “Różne oblicza miłości w shakespearowskiej twórczości”, czy też “Motyw walki o władzę w twórczości Williama Shakespeara”.

Na pewno warto pisać swój licencjat z Filologii Angielskiej bądź Anglistyki, również o twórczości J. R. R. Tolkiena. W jego utworach bardzo często dochodziło do zmagań złych i dobrych postaci, w celu zdobycia upragnionej władzy. Takie zagadnienie, jak “Walka dobra ze złem w twórczości J. R. Tolkiena” z pewnością świetnie będzie się nadawało na Twój licencjat.

Swojej tematyki na pracę licencjacką z Filologii Angielskiej można również pisać na podstawie twórczości. J. K. Rowling. Jak powszechnie wiadomo, czołową pozycją tej autorki jest seria książek o Harrym Potterze. Jeśli chcesz pisać o twórczości tej autorki, to licencjat zatytułowany “Magia i przeznaczenie w utworach J. K. Rowling” powinien być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Twoja praca licencjacka z Filologii Angielskiej nie musi być poświęcona tylko i wyłącznie angielskojęzycznej literaturze. Zawsze możesz napisać swoją pracę dyplomową o konkretnej metodzie nauki języka angielskiego. Przykładowo taki licencjat może być zatytułowany “Wady oraz zalety nauczania języka angielskiego metodą Callana”.

Tematy prac licencjackich z Filolologii Angielskiej – parę refleksji.

Tematy prac licencjackich z Filologii Angielskiej jak widać, są niezwykle urozmaicone. Tak czy inaczej, najważniejsze jest to, aby znaleźć takie zagadnienie, które naprawdę Ciebie interesuje. Jak wiadomo, jeśli robi się coś z pasją, to sukcesy przychodzą o wiele łatwiej. Warto napisać swoją pracę licencjacką z Filologii Angielskiej na wysokim poziomie, ponieważ istnieje olbrzymi popyt na osoby, które świetnie znają angielski. Dobrze napisany licencjat może Tobie otworzyć drzwi do wielu, prestiżowych firm.

Dodaj komentarz